Co Nowego? PDF Drukuj Email

kompas

W ramach Open Middleware 2.0 Community przeprowadzono 23.05.2014 warsztaty teleinformatyczne dla studentów i kadry naukowej Politechniki Warszawskiej i Politechniki Łódzkiej Więcej informacji.

W dniu 14 kwietnia 2014 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w ramach naszego community przeprowadzono warsztaty z tematyki Open API. Zajęcia składały się z dwóch części, wykładowej oraz Case Study z konkursem, w którym nagrodą jest płatna praktyka w Orange Labs.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie FINESCE Student Case Competition - Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

W dniach 15 – 16 marca 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie, miał miejsce  Central Open Data Hackathon, zorganizowany przez Fundację ePaństwo wraz z Fundacją Wspólna Europa i Fundacją Teplitsa, podczas którego programiści, działacze społeczni i designerzy tworzyli aplikacje obywatelskie. Jednym z mentorów  hackathonu był Sebastian Grabowski. Więcej informacji.

20 lutego 2014 ruszył program Orange Fab, którego celem jest rozwój działalności biznesowej startup'ów, poprzez zbudowanie innowacyjnych produktów lub usług. Orange Fab może pomóc rozwinąć pomysły powstałe w ramach naszego Community w profesjonalne rozwiązania. Zapraszamy !  Więcej informacji o Orange Fab.

W dniu 20 Listopada 2013 na Politechnice Warszawskiej miały miejsce warsztaty specjalistów z firmy ZTE Telecommunication Services, IN, Service Delivery Platforms połączone z możliwością uzyskania certyfikatu. więcej informacji


21 Listopada 2013, na Politechnice Łódzkiej, odbyły się warsztaty prowadzone przez ZTE p.t.
The capacity problem in wireless networks. więcej informacji


Ruszył II konkurs Plug and Play TechCenter dla spółek z sektora ICT, które chcą rozpocząć działalność na rynkach światowych lub/i poszukują inwestora. Więcej informacji

Nasze Community wzięło udział w konferencji Innovative Network Systems and Applications (iNetSApp) organizowanej w ramach multikonferencji FedCSIS Federated Conference on Computer Science and Information Systems. W dniach 8-11 września 2013 w Krakowie studenci z naszego community oraz kadra naukowa współpracujących z nami uczelni przedstawili 6 publikacji związanych z obszarami OpenMiddelware 2.0 i Telco API.


W dniu 16 maja 2013 w Instytucie Elektroniki Politechniki Łódzkiej miał miejce wykład Telecommunication Services, IN, Service Delivery Platforms. Wykład prowadził specjalista z firmy ZTE Poland

 

W dniu 16 kwietnia 2013 w Laboratorium Brama na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19 miał miejsce wykład "Unified Communications", prowadzony przez eksperta z firmy Siemens Enterprise Communications. Materiały z wykładów znajdują się tutaj.

 

W dniu 18 kwietnia 2013 miały miejsce warsztaty firmy  ZTE Poland p.t. "The capacity problem in wireless networks". Warsztaty odbyły się w Laboratorium Brama na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19.

 

W dniu 25.02.2013 nasza inicjatywa zmieniła nazwę na Open Middleware 2.0 Community. Nasz portal jest również dostępny pod nową nazwą www.openmiddleware.pl.


21 listopada 2012 o godzinie 12:00 w Instytucie Elektroniki Politechniki Łódzkiej,  miał miejsce wykład specjalistów z firmy  ZTE p.t. "The capacity problem in wireless networks".

 

W dniu 22 listopada  2012 o godzinie 17:15  w Laboratorium Brama na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19 miał miejsce wykład "Telecommunication Services, IN, Service Delivery Platforms" , prowadzony przez specjalistów z firmy ZTE.


W dniu 14 września 2012 roku podczas konferencji „XXVIII Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki KSTiT 2012” miało miejsce ogłoszenie inicjatywy stworzenia standardu API do sieci polskich operatorów mobilnych. Instytut Łączności zaprosił Orange, Plus, T-Mobile i Play do współpracy nad opracowaniem otwartych interfejsów programowania (API). Jest to pierwsza taka inicjatywa w Europie i trzecia na Świecie. Dla developerów z naszego community kwestia jednego, wspólnego API jest kluczowa dla zapewnienia pełnej funkcjonalności tworzonych aplikacji. Więcej informacji o tym projekcie znajduje się na portalu Instytutu Łączności http://openapi.itl.waw.pl.


W dniach 10–12 września 2012 roku we Wrocławiu odbyło się  International Symposium on Frontiers in Network Applications and Network Systems (FINANS 2012), Nasze community wzięło aktywny aktywny udział w konferencji. Więcej informacji.

 

Działalność naszego community została przedstawiona w serwisie dziennika Rzeczpospolita. Artykuł opisujący min. współpracę Orange Labs z uczelniami można znaleźć tutaj.

 

OpenCloud opisał nasze community na swojej stronie. White Paper przedstawiający nasz ecosystem można pobrać tutaj.

 

W dniu 29 czerwca 2012 rozstrzygnęliśmy konkurs na najlepszy prototyp systemu wykorzystującego API Telco 2.0 ! Więcej informacji


W dniu 31 maja 2012 David Ferry jako CTO firmy OpenCloud przeprowadził warsztaty dla studentów Politechniki Warszawskiej w ramach Orange Labs Telco 2.0 University. Więcej informacji.

 

W dniu 15 maja, w godz. 13-15, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, ul Słoneczna 54, sala D9 miały miejsce warsztaty dla studentów: "Unified Communitacions”. przygotowane przez Siemens Enterprise Communications i Orange Labs. Więcej.


W dniu 26.04, w godz. 12-14, na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych – Politechniki Warszawskiej Gmach MiNI ul. Koszykowa 75, sala  216 odbyły się warsztaty:
"Usługi web services a dostęp do usług sieci telefonii komórkowej. Informacje techniczne i możliwość realizacji prac dyplomowych we współpracy z Orange Labs”. Więcej informacji.

 

W dniu 24.04, w godz. 14-16, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, ul Słoneczna 54, sala D9 miały miejsce warsztaty:"Najnowsze trendy w usługach teleinformatyczych i technologia Telco 2.0”.  Więcej informacji

 

W dniu 15 marca 2012 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, miały miejsce warsztaty dla studentów - Wprowadzenie do technologii Voice over IP (VoIP). Więcej informacji.


Na naszym portalu zamieściliśmy Tutorial dla budujących aplikacje lokalizacyjne, ktorego autorem jest  Grzegorz Sabak, Sieci i Platform Usługowych  Telekomunikacji Polskiej. Dokument znajduje się w dziale Technologie.

 

Orange Labs Telco 2.0 University poszukuje studentów z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zainteresowanych pracami dyplomowymi (inżynierskie i magisterskie) z obszarów tematycznych związanych z Telco 2.0. Więcej informacji.


Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem o Telco 2.0 - Can Smart Pipes Be a Little Smarter ? , którego autorem jest Grzegorz Sabak z  Sieci i Platform Usługowych Telekomunikacji Polskiej. Tekst artykułu znajdą Państwo tutaj.


W dniu 4 stycznia 2012 w siedzibie Siemens Enterprise Communications miały miejsce warsztaty dla studentów Politechniki Łódzkiej, połączone z egzaminem certyfikacyjnym z rozwiązań Unified Communications  (Openscape UC)  firmy Siemens. Więcej informacji.

 

Stworzona w ramach naszego community aplikacja Emergency Button została zaprezentowana na konferencji eksperckiej dotyczącej e-Zdrowia w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
E-zdrowie - bezpieczeństwo i jakość informacji medycznej oraz szerokie zastosowanie technologii telemedycznych dla obywateli Unii Europejskiej w ramach Europy Cyfrowej, w dniach 28-29 listopada 2011, w Warszawie. Aplikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska medycznego. Więcej informacji na stronie organizatora konferencji Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia .


Ogłaszamy Konkurs na najlepszy prototyp wykorzystujący technologie Telco 2.0 !!!

Z dniem 1 grudnia 2011 nasze community ogłasza konkurs na najlepszy prototyp systemu wykorzystującego technologie Telco 2.0. Do konkursu można zgłaszać wszelkie prototypy systemów tworzone w ramach community np. tworzone w ramach prac magisterskich i inżynierskich, zajęć laboratoryjnych na uczelniach, projektów kompetencyjnych, ale również systemy tworzone indywidualnie. Na uczestników konkursu czekają nagrody ! Więcej informacji.W dniu 30 listopada 2011 na stronach Siemens Enterprise Communications zostało opublikowane SDK do telefonów Openstage. SDK zostało stworzone przez uczestnika naszego community studenta Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW Mateusza Byśka w  ramach praktyk wakacyjnych w Siemensie. SDK bardzo ułatwia tworzenie aplikacji dla telefonów Openstage w szczególności aplikacji korzystających z interfejsów Telco 2.0. Software Development Kit i jego szczegółowy opis znajdą Państwo tutaj.

W dniu 20 października 2011 w siedzibie Siemens Enterprise Communications miały miejsce warsztaty dla studentów Politechniki Warszawskiej działających aktywnie w naszym community, połączone z egzaminem certyfikacyjnym z rozwiązań Unified Communications  (Openscape UC)  firmy Siemens. Więcej informacji.


19 października 2011 na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, miało miejsce spotkanie ze studentami, którzy wybrali stworzony przy współpracy z Orange Labs blok przedmiotów obieralnych związany z usługami w sieciach telekomunikacyjnych. W tym samym dniu miało również miejsce spotkanie z studentami V semestru, którego przedmiotem było wprowadzenie do koncepcji Telco 2.0. Więcej.


Nasze community wzięlo udział w konferencji KSTIT 2011 - Krajowym Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki które miało miejsce w Łodzi w dniach 14-16 września 2011. Więcej informacji.Wystawiliśmy pierwsze referencje. 9 września w ramach Orange Labs Telco 2.0 University wystawiliśmy pierwsze referencje studentom, którzy zrealizowali projekty związane z Telco 2.0. Więcej


W dniu 7 lipca w  godzinach 12:00-16:00 w siedzibie Orange Labs w Warszawie ul Obrzeżna 7 sala 105, miały miejsce warsztaty dla studentów Politechniki Warszawskiej - Wprowadzenie do technologii Voice over IP (VoIP). Więcej informacji

W dniu 17 czerwca 2011 w siedzibie Orange Labs w Warszawie miały miejsce warsztaty dla studentów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej tworzących prace dyplomowe, wykorzystujące technologie Telco 2.0.  Partnerem warsztatów była firma Siemens Enterprise Communications. Więcej informacji


W poniedziałek 16 maja 2011, o godzinie 18.15, miały miejsce kolejne warsztaty Orange Labs Telco 2.0 University. Spotkanie odbyło się w Warszawie w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Organizatorzy: Orange Labs oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Więcej informacji.


W dniu 20 kwietnia 2011 o godzinie 10:00 w ramach warsztatów Orange  Labs Telco 2.0 University miało miejsce spotkanie na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Więcej informacji o spotkaniu


W dniu 19 kwietnia 2011 o godzinie 16:00 na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyły się warsztaty (w formie spotkania ze studentami) - Orange Labs Telco 2.0 University.Wiecej informacji

 

 

 

 


obrazek

 

"Telecommunication Services, IN, Service Delivery Platforms"
 

Nasi Partnerzy:

 

logo_pw_1

 

logo_pl_ie_1a

WMiI UMK

AGH

 

logo_UWM_1

 

Unify

 

opencloud

 

logozte

 

twoja_perspektywa

 

innovations_farm

Sondy

Czy słyszałeś(aś) już o Telco Web Services ?
 

Migawki

Czy wiesz że dostęp do Web Serwisu jest bardzo prosty do implementacji. Większość środowisk programistycznych posiada gotowe komponenty które bardzo skracają czas tworzenia nowych aplikacji wykorzystujących technologie Web Services.

Bramka SMS

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3
mod_vvisit_counterWczoraj416
mod_vvisit_counterOstatni Tydzień2379
mod_vvisit_counterOstatnie 2 Tygodnie5287
mod_vvisit_counterTen Miesiąc14037
mod_vvisit_counterOstatni Miesiąc522
mod_vvisit_counterWszystkie wizyty296511

We have: 2 guests, 1 bots online
Twoje IP: 54.227.63.195
Dzisiaj jest: Lip 31, 2014

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości