o nas

Kim jesteśmy?

  • Open Middleware Community to społeczność budowana w otoczeniu firm, jednostek naukowych i innych podmiotów.
  • Naszym celem jest zbudowanie społeczności, która współpracując będzie dotykać najnowszych technologii z dziedziny ekspozycji API do sieci Orange, realizować innowacyjne projekty z obszarów telekomunikacji i IT, jak również uczestniczyć w projektach, które są realizowane w innych jednostkach.
  • Na naszym portalu dowiesz się wszystkiego o koncepcji Open Middleware. Jeżeli jesteś osobą początkującą w dziedzinie szeroko rozumianej telekomunikacji, przeprowadzimy Cię przez wszystkie tematy z nią związane, zaczynając od pojęć telefonii stacjonarnej, koncepcję sieci inteligentnej, Telco Web Services, a kończąc na tematach związanych z koncepcją Telco 2.0 Open Middleware 2.0 i Next Generation Networks.

Open Middleware 2.0 Community – społeczność wokół otwartych danych

  • Open Middleware 2.0 Community powstało w 2011 roku w Orange Labs. Celem tej inicjatywy jest zbudowanie społeczności zorientowanej na środowisko programistów i umożliwienie im bezpłatnego dostępu do zaawansowanych funkcji sieci Orange udostępnionych w formie Open API.
  • Jego inicjatorem była grupa pracowników Centrum Badawczo Rozwojowego – ekspertów, którzy od wielu lat współpracowali ze środowiskiem naukowym i badawczym uznając, że połączenie rożnych dziedzin stworzy efekt synergii. Adam Filisiński, Jarosław Legierski i Sebastian Grabowski tworzyli community rozpoczynając współpracę z uczelniami i dostawcami. Szukając projektów technologiczno – rozwojowych połączyli wspólne zainteresowania wielu bardzo od siebie odległych jednostek.
  • W ramach Open Middleware 2.0 Community młodzi programiści, wykorzystując sieć telekomunikacyjną Orange tworzą własne, innowacyjne aplikacje z obszaru telekomunikacji i informatyki. W ciągu ponad trzech lat działalności w ramach społeczności powstało kilkadziesiąt innowacyjnych rozwiązań m.in. aplikacja dla osób wymagających opieki, społecznościowa gra miejska, usługa dla pasażerów komunikacji publicznej, system parkingowy lub system do obsługi imprez publicznych. W ramach współpracy z uczelniami wyższymi powstało wiele prac inżynierskich i magisterskich oraz kilkadziesiąt publikacji naukowych.
  • Open Middleware 2.0 Community jest miejscem, gdzie spotyka się środowisko biznesowe, naukowe, studenci oraz średnie i duże firmy. W ramach tych spotkań prowadzone są warsztaty i certyfikacje dla studentów wyższych uczelni, powstają koncepcje nowych aplikacji i usług oraz ich prototypy.